Jaunais uzvārds - Elena Ferrante

Jaunais uzvārds

By Elena Ferrante

  • Release Date: 2017-02-17
  • Genre: Romans et littérature

Description

Elena Ferrante iedarbojas kā narkotika!
Eiropā, Amerikā, Austrālijā un Āzijā – visur lasa un apspriež Elenas Ferrantes Neapoles tetraloģiju. Tas ir reālistisks romānu cikls par sieviešu draudzību, divdesmito gadsimtu, mīlestību un dzīvi, kurā notiek itin viss, ko iespējams (un pat nav iespējams!) iedomāties.
Tetraloģijas centrā ir divu meiteņu Elenas un Lilas draudzība mūža garumā. Viņas mīl, apskauž, apbrīno un atdarina viena otru, nezaudējot katra savu patību un saglabājot ciešu saikni, kuru saraut neizdodas ne gadiem, ne attālumam un pārpratumiem, ne tīšiem nodarījumiem.
Draudzenes sastopam svarīgā dzīves brīdī – laulības dzīve uzliek ierobežojumus Lilas nevaldāmajai dabai, bet Elena vairs nejūtas iederīga ne ierastajā vidē, ne jauniegūtajā smalkajā zinību pasaulē.
Elena Ferrante ir itāļu rakstniece. Viņa sarakstījusi daudzus romānus, tostarp arī četrus darbus, kuri kopā tiek dēvēti par Neapoles romāniem un kuros notikumi risinās autores dzimtajā pilsētā Neapolē. “Brīnišķīgā draudzene” ir Neapoles tetraloģijas pirmā grāmata.
No itāļu valodas tulkojusi Dace Meiere.